Brez zadetkov na derbiju

Uvodni krog spomladanskega dela tekmovanja v II. SNL je takoj postregel z derbijem prvouvrščenih ekip. Radomljani so na domačem igrišču gostili ekipo ptujske Drave, moštvi pa sta se po 90 minutah igre v vetrovnih razmerah razšli s tistim najmanj priljubljenim rezultatom (0-0).

Rumeni so v prvem polčasu začeli nekoliko bolje in imeli na sredini igrišča rahlo terensko premoč. Streli proti vratom so bili redki, saj ne ena ne druga obramba nasprotniku ni pustila veliko prostora. Poskusi Barukčiča, Stoiljkovića, Remsa in Jazbeca so bili nenatančni, po prostem strelu Osmanaja z leve strani v 40. minuti pa je vratar Musič žogo uspel odbiti v kot. Pri gostih je z enim od redkih strelov na gol v zaključnih minutah prvega dela igre poskušal Rešek, a je s 25 metrov ciljal mimo vrat Ivačiča.

V drugem polčasu se je razmerje moči nekoliko obrnilo. Gostje so v prvem delu nadaljevanja držali žogo na sredini igrišča, a brez konkretnih priložnosti. Radomljani so kljub vsemu prišli do nekaj obetavnih napadov, a zaključki niso bili dovolj natančni. Tako sta mimo vrat streljala Jakovljević in v zaključku tekme še Stoiljković. Na drugi strani pa se je dvakrat izkazal Ivačič, ki je lepo ubranil poskusa Krajnca in Romiha, tako da je rezultat ostal tisti začetni 0-0.

Kalcer Radomlje so po remiju zadržale prednost treh točk pred Dravo, v naslednjem krogu pa bodo odigrali tekmo proti Šenčurju v gosteh, ki je prikovan na zadnje mesto lestvice. V tem krogu so v gorenjskem derbiju izgubili proti kranjskemu Triglavu s 4-1. Tekma bo na sporedu v petek,18. marca ob 19.uri v Športnem parku Šenčur.