Borac izkoristil domžalski mrk v zadnji četrtini

Vse je kazalo na to, da bodo Domžalčani v 14. kolu Lige ABA 2 uspeli ugnati goste iz Čačka, a so ti v štirih minutah zadnje četrtine uspeli preobrniti rezultat s serijo 18:0. Sunsi so poskušali še z zadnjim jurišem, a je Borac uspel ohraniti prednost in na koncu slavil s 76:82.

Prvih deset minut je bilo skoraj da v slogu lige NBA, ekipi sta zadevali z vseh položajev, pri domačih pa je s tremi trojkami blestel Miha Fon. Ko je kazalo, da bosta ekipi na prvi daljši odmor odšli poravnani, je sledil spektakularni met Miroslava Pašajlića preko celotnega igrišča, ki je našel tarčo in tako so Sunsi po 1. četrtini vodili z 28:25. Met Pašajlića si lahko ogledate v videu zgoraj.

Z devetimi zaporednimi točkami na začetku drugega dela igre je goste do vodstva s 34:39 popeljal naš nekdanji član Đorđe Majstorović, Borac pa je minimalno vodil tudi ob polčasu (44:46).

Miroslav Pašajlić.

Odlična 3. četrtina Sunsov, ki so ta del igre dobili z 18:10, je dvignila apetite v domžalski dvorani, a se je vse skupaj zaustavilo sredi zadnje četrtine, ko so gostje iz Čačka v vsega štirih minutah prišli do delnih 18:0, preobrnili rezultat in nato tekmo bolj kot ne mirno pripeljali do konca. Sunsi so sicer še uspeli priti na 4 točke zaostanka, za kaj več pa je zmanjkalo časa in Borac je tako slavil s 76:82.

Pri domačih je svoje minute odlično izkoristil Urban Oman, ki je v vsega 14 minutah na parketu, z metom iz igre 7/7, dosegel 15 točk in 3 podaje. Po 13 točk sta dodala še Miha Fon in Đoko Šalić, slednji je ujel še 10 odbitih žog. Prvo ime gostov je bil, s 26 točkami, 5 skoki in 8 podajami, Radovan Đoković.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Najprej bi čestital Boracu za zmago, vseeno pa mislim, da so bili boljši ravno tiste štiri minute v zadnji četrtini, ko so z delnih 18:0 odločili tekmo. Pravzaprav sem po novoletnih praznikih pričakoval celo malce slabšo igro, ampak so fantje, z izjemo mrka v zadnji četrtini, dobro odreagirali. Zdaj moramo dvignit glave, saj nismo igrali slabo, Borac je namreč odlična ekipa, mi pa se moramo dobro pripravit na Hopse v domačem prvenstvu. Gre za eno pomembnejših tekem, zato vabim vse navijače, da nas v soboto podprejo v čim večjem številu.”

Miha Fon.

Kot je dejal že trener Jakara, v soboto, 5. 1., Sunse čaka ena najpomembnejših tekem državnega prvenstva v sezoni, ko v Domžale prihajajo Hopsi iz Polzele, neposreden konkurent za napredovanje v Ligo za prvaka. Ob 19.00 bomo zato potrebovali čim bolj glasno podporo s tribun!

Liga ABA 2, 14. kolo (Domžale, 3. 1. 2018)

Helios Suns – Borac Čačak 76:82 (28:25, 26:21, 18:10, 14:26)

Helios Suns: Pašajlić 12, Gajić 4 (5 skokov), Klavžar 6, Fon 13, Bratec 6, Oman 15, Durnik, Močnik 1 (5 skokov, 7 podaj), Jogan, Besedić 4, Strel 2, Šalić 13 (10 skokov)
Borac: Glišović 11 (6 skokov), Alikadić, Popović, Đoković R. 26 (5 skokov, 8 podaj), Krsmanović, Đoković I. 10 (5 skokov, 6 podaj), Gavrilović, Majstorović 13, Prlja 2, Kočović 5, Čarapić 4, Marinović 11

Avtor: KK Helios Suns; Foto: Gašper Papež; Video: KK Helios Suns