15. tekma in 13. zmaga v Ligi Telemach za košarkarje Heliosa

Domžalčani so v 15. krogu Lige Telemach gostovali pri Mariboru Nove KBM, ki se je med tednom okrepil z nekdanjim mladim reprezentantom Janom Močnikom. Domači so se, predvsem po zaslugi lanskega "barvarja" Mihe Fona, skozi vso tekmo odlično držali zraven Heliosa, kljub temu pa je na koncu zmaga odšla Domžale; bilo je 71:75!

Majstorović, Morina, Vončina in Boltić, ob njih pa kot manjše presenečenje še Ponjavić, so začeli tekmo z Mariborom in po petih minutah z dobro obrambo vodili z 2:7. Potem pa so Miha Fon, Jan Močnik in Tadej Ferme s kar petimi trojkami do konca četrtine povsem obrnili izid, tako da je Maribor po 10 minutah igre vodil z 21:12. Domžalčani so na začetku 2. četrtine po le dveh minutah prišli na -2, 23:22, a so se domači spet hitro odlepili na 28:22. Tri minute pred koncem polčasa je bilo še 34:30 za domače, potem pa so 9 zaporednih točk dosegli Matic Rebec in Gregor Hrovat s trojkama ter Đorđe Majstorović s košem in še zadetim dodatnim prostim metom. Da pa Helios ob polčasu le ni bil predaleč sta poskrbela brata Rizvić, Ramo in Esmir, ki sta do glavnega premora domače pripeljala le na točko zaostanka (40:41).

V tretji četrtini sta se ekipi redno izmenjavali v vodstvu; sredi četrtine je Helios že vodil za 6, 44:50, a je sledilo domačih 11:0 v režiji Fona in Elvisa Šarkinovića, ki jih je s trojko prekinil šele Rebec. Slednji je po enem zadetem prostem metu Hrovata z novima dvema točkama postavil tudi končni rezultat po treh četrtinah, 55:56. V prvih minutah zadnjega dela igre si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti, potem pa so Domžalčani sredi četrtine prišli do delnih 8:0 in vodstva z 59:67 slabe štiri minute do konca. Še minuto in 20 sekund pred zadnjo sireno je bilo 64:71, a so imeli domači vseeno drugačne načrte. Z dvema zadetima prostima metoma je Močnik Mariborčane sredi zadnje minute pripeljal le na -2, 69:71, potem pa so v loteriji osebnih napak in prostih metov Domžalčani pokazali dovolj zbranosti in tudi preciznosti, da so tekmo z 71:75 na koncu tudi dobili.

Za domače je Miha Fon 20 točkam dodal 7 skokov, po 11 točk sta prispevala še Ramo Rizvić in Jan Močnik. Prvi strelec Heliosa je bil s 15 točkami Đorđe Majstorović, dve manj je dodal še Luka Vončina, z 10 točkami, 5 skoki in 6 podajami se je izkazal tudi mladi Matic Rebec, s 7 točkami in kar 8 skoki pa je prijetno presenetil Aleksandar Ponjavić.

Igor Kuzma, trener Maribora Nove KBM: "Helios je zasluženo zmagal. Tekma je bila vseskozi izenačena, odločilo pa jo je slabo izvajanje prostih metov ter dober skok Heliosa v napadu v zadnji četrtini."

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: "Maribor Nova KBM je pokazal, da je s prihodoma Fermeta in Močnika naredil kvaliteten skok naprej. Zelo dobro se je upiral. Mi smo na drugi strani igrali v valovih. Nismo bili najbolj osredotočeni in zato napravili kar nekaj napak. Toda, ko je bilo potrebno stopiti skupaj v obrambi, smo to storili in na koncu vseeno več kot zasluženo zmagali."

Naslednji teden, 22. 2., pa vas lepo vabimo v domžalsko "komunalo", ko bo Helios v 16. krogu Lige Telemach doma gostil Slovana. Tekma bo ob 19. uri.