14 trojk MZT-ja je bilo preveč za Sunse

Helios Sunsi so morali, na zadnji domači tekmi v letu 2018, priznati premoč košarkarjem MZT Skopje Aerodrom s 73:92. Gostje so bili nezaustavljivi predvsem pri metu z razdalje, saj so bili kar 14-krat natančni izza črte 6,75m.

Začelo se je tako, da so lahko vsi, ki so na torkov večer prišli v Športno dvorano Domžale, pričakovali izredno napadalno košarko in veliko število košev. 21:25 je kazal semafor po prvih desetih minutah igre, v podobnem ritmu pa so gostje iz Makedonije nadaljevali tudi v drugi četrtini. Zadeli so kar osem metov za tri točke od prvih desetih vrženih, ob polčasu pa vodili s 37:49.

Đoko Šalić.

MZT, ki je tekmo odigral praktično samo s šestimi košarkarji, je imel na parketu nezaustavljivega Andrijo Bojića, pri Sunsih pa sta prednjačila Đoko Šalić in Blaž Mahkovic. Slednji je v 25. minuti zapustil igrišče, potem ko so Sunsi ujeli priključek na 56:56, in se na parket ni več vrnil. In morda je ravno zato domžalska igra v tistem trenutku razpadla, gostje pa so kar naenkrat prišli na +10, +15, v enem trenutku pa celo do 20 točk prednosti. Končalo se je s prepričljivih 73:92.

Šalič je 26 točkam dodal 8 skokov, Mahkovic je prispeval 15 točk, na drugi strani pa je bil Bojić neverjeten s kar 35 točkami in 11 skoki.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov:“Danes je bil MZT enostavno boljši, imeli pa so tudi nor strelski dan, ob tem da smo mi delali napake, na katere nisem navajen. Očitno pride tudi do take tekme. Moramo dvigniti glave in se čim bolje pripraviti na pomembno tekmo domačega prvenstva proti Iliriji.”

Gjorgji Kocov, trener MZTja: “Mislim, da smo zasluženo slavili. Fantje so odigrali odlično, lahko dam sam kapo dol pred njihovo današnjo predstavo. Ob tem gre velika pohvala tudi mojim pomočnikom, ki so opravili odlično pripravo na tekmo.”

Domžalčani ta petek, 21. 12., še drugi petek zapored gostujejo v Hali Tivoli, tokrat pri Iliriji. Slednja je v letošnji sezoni še brez prvenstvene zmage, ravno zato pa vsi čakajo, kdo bo prvi, ki bo “klecnil” pred ljubljansko zasedbo.

Liga ABA 2, 12. kolo (Domžale, 18. 12. 2018)

Helios Suns – MZT Skopje Aerodrom 73:92 (21:25, 16:24, 21:16, 15:27)

Helios Suns: Pašajlić 10 (6 podaj), Gajić 7 (9 skokov, 6 podaj), Klavžar 2, Fon, Oman, Durnik, Močnik, Jogan, Mahkovic 15, Besedić 11, Strel, Šalić 26 (8 skokov)
MZT: Mitev, Woodard 14 (5 skokov), Mamuzik, Magdevski 13 (6 skokov), Bojić 25 (11 skokov), Mladenovski, Todorovski, Stojanovski 11, Medford 8 (10 podaj), Ivanov 11 (9 podaj)

Avtor: KK Helios Suns; Foto: Gašper Papež